Programy v Městské knihovně Sedlčany, zařazené do festivalu Májový svět

Týden knihoven v Městské knihovně v Sedlčanech byl zahájen v pondělí 2. 10. 2017 programem pro rodiče a děti Naloďte se! Program byl inspirovaný knihou spisovatelky Terezy Říčanové. V hodinovém programu pro nejmenší jsme si jednoduchou formou převyprávěli biblické příběhy. Pomocí jednoduchých pohybových her jsme se také nalodili na Noemovu archu a přežili potopu světa.

Druhým programem pro rodiče a děti byla výtvarná dílna v pondělí 9. 10. 2017 s názvem Noe a jeho zvířátka. Děti si s pomocí maminek vyrobily Noemovu archu z papírové krabice a odřezků lina, podle šablon vystříhaly zvířátka, vybarvily je a vlepily na palubu archy. Děti i maminky společně pracovaly, ale maminky to bavilo nejvíc.

Další z programů byl program pro družiny ZŠ Sedlčany s názvem Potopa světa a Noemova archa. Tento program byl inspirovaný knihou spisovatelky Renaty Fučíkové Obrazy ze starého zákona. Program byl zahájen příběhem Stvoření světa, po té si děti pomocí dramatické výchovy zažily příběhy Adam a Eva, Kain a Ábel, Babylonská věž, Rolník Noe a Potopa světa. Závěrem jsme si společně řekli, jaké ponaučení z biblických příběhů vyplývá. Společné setkání v knihovně se dětem líbilo a odcházely spokojené.  

Při všech aktivitách nás doprovázel maskot festivalu Májový svět Noe a jeho archa.

 

Jana Roškotová
Městská knihovna Sedlčany

 

« 1 z 2 »