O programu

Přivítání vzácného hosta u pošty, stezka historií Buštěhradu                                  Plakátek ke stažení zde – jpg   -pdf

(Sraz v pondělí 6.6. 2016 v 13:45 U pošty – Kladenská 271/12, 273 43 Buštěhrad)

Komentovaná procházka částí naučné stezky a malá zastavení u zajímavých míst s příběhem. (např. opevnění města, dům, kde přespal král – “Králíčovna”, vstupní brána do města s věží, dům, kde jsou k vidění nadpřirozené bytosti, dům s pavalčí a chodbami, co zřejmě vedou až ke hradu Okoř, atd.,)

Zakončení procházky v místě “Na Babkách” doplněné o zábavné čarodějnické soutěže a hry dětí.

 

Více o programu nám prozradila jeho organizátorka, paní Anna Holeyšovská:

Buštěhrad má bohatou historii, spojenou s mimořádnými osobnostmi a událostmi českých i evropských dějin. Je ale také městem mladých, s dobře dostupnou vybaveností pro děti. Jedna ze dvou základních škol nese jméno Oty Pavla, známého prozaika, novináře a sportovního reportéra. Součástí této školy je zájmové zařízení, školní družina, která využívá ke svým aktivitám nejen unikátní historické jádro města, ale nabízí žákům širokou škálu dalších činností. Některé z nich se pokusí zábavnou formou spojit s putováním za bohatou a zajímavou historií i současností města.

Čarodějnici Zubejdu přivítají děti u místní pošty v pondělí 6. června 2016. Aby se v jejich společnosti dobře cítila, přijdou v čarodějnických kostýmech. Společně s rodiči a dalšími účastníky ji vezmou na malé putování. Bude spojeno s komentovanou prohlídkou některých zajímavých míst naučné “Stezky historií Buštěhradu”. Zazní vyprávění o králi, nadpřirozených bytostech, chodbách v podzemí i o rybnících Oty Pavla. Součástí programu bude prohlídka barokní budovy, ve které sídlí ZUŠ. Na účastníky čekají u rybníků v místě zvaném “Na Babkách”, kde se koná každoroční dubnový slet čarodějnic, malé soutěže, zábavné hry a ochutnávka dobrot z čarodějnické kuchyně. Program je určen dětem od šesti do deseti let a jejich doprovodu.

 

 


nahrávám mapu....

Datum a čas programu
13:45 - 15:30 hodin 06/06/2016

Místo konání programu
Základní škola a mateřská škola Oty Pavla