17.9.2016 - Fotbálek aneb Loučení s létem - Sedlčany

Fotbálek aneb Loučení s létem je velké sportovní klání, při kterém se utká tým dětí s týmem spisovatelů, ilustrátorů a nakladatelů. Děti to také nejsou ledajaké, jsou to čtenáři knihovny a celý rok soutěžily v dlouhodobé čtenářské soutěži Čtenářská liga.

Zubejda měla tu čest být pozvána na 12. ročník této slavné akce, která je organizována Městskou knihovnou Sedlčany. A byla přivítána se vší slávou! Mělo pršet a tak čarodějnici ušily organizátorky vlastní pláštěnku, jedny z organizátorek akce, Alena Budková (m.j. i sportovní komentátorka zápasu) a Jana Roškotová se převlékly do čarodějných šatů. Po zahájení akce paní ředitelkou knihovny, Blankou Tauberovou, se červení a zelení rozeběhli!

Přibližme napětí na hřišti slovy Blanky Tauberové, zakladatelky a letité hlavní organizátorky celé akce: "Fotbálek skončil plichtou, a to 3:3. Rozhodčí rozhodl kopat penalty, ale opět plichta – 4:4. Dvanáctý dort tedy patřil po zásluze všem :-). Adelité skórovali následovně: Eva Bavorová 2x, Michal Viewegh 1x. Penalty: Michal Viewegh, František Zborník (nejmladší účastník – 5 let), Miloš Kratochvíl, Eva Bavorová.
Za čtenáře skórovali: Ríša Hončík, Vašek Křesina a Lída Křesinová. Penalty do branky umístili: Filip Havel, Verča Vitásková, Vašík Hončík, „čarodějnice“ Alena Budková.
I v tomto ročníku z lajny fandila Liba Žambochová.
Celý den byl ve znamení zamračené oblohy a deště. My jsme však přesně stihli dohrát a vyhodnotit ještě za sucha. Po slavnostním nástupu však začalo „lejt“ a to trvalo až do večera. To už jsme však byli v suchu v knihovně a v klidu jsme probrali vše potřebné:-)"

Na závěr se všichni hráči čestně rozdělili o dort ve tvaru fotbalového hřiště. Obloha byla po celou dobu zápasu v očekávání deště, protrhla se však až po utkání!